הפורום הרומאי

סיור רומא העתיקה

חסכו בזמן ודלגו על התור המייגע של הקולוסיאום, אתם תהיו מובלים על ידי מדריך מומחה להיסטוריה וארכיאולוגיה אשר יסביר לכם לעומק על הפורום הרומי וההסיטוריה המרתקת של רומא העתיקה, בקבוצות מצומצמות של עד 12 משתתפים.

זהו סיור רגלי באורך 3 שעות, בקבוצות מצומצמות של עד 12 משתתפים, במהלו תוכלו לסייר בפלאי הארכיטקטורה של איזור רומא העתיקה.  לכל המדריכים שלנו במקום יש רקע היסטורי או ארכיאולוגי כך שתוכלו לטייל באיזור באופן מעמיק ולקבל הסברים מפורטים עם מומחים אמיתיים לנושא.

המונומנט המפורסם ביותר שהשאירו אחריהם הרומאים הוא הקולוסיאום. נקודת הציון הסימובלית הזו הינה אחת מהפנינות המתוירות ביותר ברומא. כאן, בחברתו של המדריך, תוכלו ליהנות מדילוג על התור המייגע כדי להיכנס וליהנות מהמחזה המיוחד שיגלה לעיניכם. האמפיתיאטרון הזה אירח פסטיבלים ספקטקולריים, משחקים, שעשועים וקרבות גלדיאטורים עקובים מדם. המדריך יספר לכם איך נבנה ההיכל כדי להתמודד עם רעידות אדמה, וכי לארח 50,000 צופים. בנוסף המדריך יענה על כל שאלותיכם.

בנוסף תבקרו בפורום הרומי. זה היה המרכז של החיים הפוליטיים בתקופת הרפובליקה, והרבה מבנים עתיקים חשובים עדיין נותרו על קנם, אם כי חלק גדול של שרידים נשדד במהלך ההיסטוריה בשל הערך הרב שלהם. המדריך שלכם יעזור לכם לשחזר לעצמכם תמונה דמיונית של איזור המרכז העתיק, בזמן שתלמדו גם על התהפוכות הפוליטיות שליוו את התקופה, לרבות רציחות ומהומות אשר קרו כאן.  תוכלו להגיע לנקודה שבה מארקו אנטוניו נשא את ההספד המפורסם שלו בלוויה של יוליוס קיסר- “חברים, אזרחי רומא, הטו את אוזניכם…”

משך הסיור: 3 שעות  מהגטו היהודי דרך הפורום הרומי ועד הקולוסאום
נתחיל את הסיור מול בית הכנסת ברומא נספר על על ההיסטוריה המרשימה בת 2200 שנה של הקהילה היהודית,
על הקמת הגטו נסתובב בין הסמטאות בחיפוש אחר סודותיו, משם נמשיך ו”נטפס” לגבעת הקפיטול לתצפית עוצרת
נשימה על הפורום ושערי הניצחון של הקיסרים ספטימוס סוורוס וטיטוס. נתקדם לעבר הפיאצה הגדולה ביותר באיטליה הלא היא כיכר ונציה הידועה גם בכינויה ה”ויטוריאנו” לזכרו של מלך איטליה הראשון – ויטוריו עמנואלה השני, נחצה את הפורומים לאורכם ונסיים ב”פנינה” של העולם העתיק – הקולוסאום ולידו שער הניצחון של הקיסר קוסטאנטין.