סיור רגלי ברומא: כנסיות עתיקות

סיור כנסיות עתיקות הינו סיור רגלי מיוחד שהחלטנו להשיק לאחרונה. ייחודו של הסיור נובע מכך שאמנם המסלול שלו כולל את האיזור המוכר של מרכז העיר העתיקה ברומא, אך יחד עם זאת הוא מתמקד בפינות נסתרות ומרתקות שמירב התיירים אינו מגיע אליהן. האתרים אליהם נגיע במהלך הסיור, בשילוב ההדרכה המרתקת של המדריך יכניסו את המטייל אל תוך ההיסטוריה של העיר באופן מרתק.

הסיור מתחיל בכנסיית- פטרוס הקדוש בשלשלאות, עם פנורמה מרהיבה על הקולוסיאום. מבין היופי בכנסייה ועניינה נמצאת בה עבודת הפאר של האומן-פסל-צייר מיכלאנג’לו- משה עם הקרניים. את הסיפור עצמו נשאיר לסיור. בין היתר הכנסייה כוללת גם עבודה של הצייר הנודע גוארצ’ינו.
בתום הביקור בכנסייה, נקבל הסבר על הקולוסיאום ונחצה את שדרות הפורום. נעבור בין היתר דרך שער קונסטנטינוס, הקיסר אשר גרם לפריצת הדרך ולהפיכתה של הנצרות לדת הרשמית ברומא במאה הרביעית לספירה.

לאחר מכן נעבור לכנסיית סן קלמנטה הקרובה. הכנסייה כוללת את אחד מהאתרים הארכיאולוגיים החשובים בעיר עם ממצאים החל מהמאה הראשונה לספירה, אפרסקאות, פסלים ואלמנטים שונים השופכים אור על חיי המקום, אשר שימש כמנזר דומניקני.

הסיור ימשיך על הגבעה השכנה, גבעת הצ’ליו המרשימה, אשר בליבה, מעבר לפארק שקט ונעים, נמצאו במהלך המאה ה-19 בחפירות ארכיאולוגיות בתים רומאים מתקופות ימי הביניים המוקדמים. הקירות מאויירים כמיטב המסורת במאפיינים שונים של התקופה, ומהווים אוצר היסטורי ואמונותי משמעותיים.

נסיים את הסיור בכנסייה השכנה, כנסיית האחים הקדושים ג’ובאני ופאולו, שלפי מקורות היסטוריים שונים התגוררו במקום לפני שהפכו ל”מארטירי”- מות קדושים- באמצע המאה הרביעית לספירה.

הכנסייה עצמה עברה תהפוכות שונות במהלך השנים והוחרבה מספר פעמים על ידי עמים שונים שבזזו את רומא, לאחר מכן היא שופצה מספר פעמים עד שבשנת 1951 קיבלה את הצורה העכשווית שלה.

בתוך הכנסייה תיכנסו עם המדריך למסע מרתק בעקבות שרידים ארכאולוגיים ואפרסקאות מתקופות שונות.

סיור הליכה בשפה העברית.
הסיור אורך כ-3 שעות.
הסיור יכול להיערך בכל ימות השבוע מלבד: שלישי ורביעי.
בעלות הסיור אינה כלולה עלות כרטיס כניסה לבתים הרומאיים: 6 אירו למשתתף.
עלות הסיור: 50 יורו למשתתף.

לפרטים נוספים ולתיאום- צרו איתנו קשר דרך המייל:
uniquerome@gmail.com

Write a comment: