טיול בעקבות העיר שנקברה מתחת להתפרצות הר הגעש וזוב – פומפיי

סיפורה של העיר פומפיי הוא אחד הסיפורים המרתקים ביותר בהסיטוריה האיטלקית והעולמית בכלל. ממצאים מהעיר הדרומית מערבית שממוקמת במחוז שהיום קרוי קמפאניה, במרחק נסיעה קצר מהעיר נאפולי, מצביעים על סימני חיים כבר מאז המאה השישית לפני הספירה (בערך לפני 2,500 שנה), אז הייתה העיר קרקע פוריה לעמים כובשים כמו האתרוסקים, בשל חשיבותה האסטרטגית (פומפיי רחוקה רק 20 ק”מ מהים). החל מהמאה הרביעית לפני הספירה פומפיי מסתפחת לאימפריה הרומית, לה היא נשארת נאמנה וזוכה בעקבות כך לאוטונומיה. הסטטוס קוו הפוליטי שלה ביחד עם יתרונות בתחום החקלאות כמו גידול של קרקעות פוריות ובעקבות כך ייצוא יין ושמן הפכו את תושביה של העיר לעמידים מבחינה כלכלית, ואת העיר עצמה לתחנה חשובה ושוקקת חיים.

בשנת 79 לספירה קרה המאורע ששינה את חיי העיר לדראון עולם. התפרצותו של הר הגעש וזוב מצפון לעיר גבתה קורבנות רבים והחריבה את העיר עד היסוד. מה שניתן לראות היום אלו השרידים המדויקים של תושבי העיר בזמן ההתפרצות, כמו גם המבנים והפריטים הרבים שנשמרה צורתם. ההדרכה בפומפיי נעשית על ידי מדריך מקומי דובר עברית שוטפת, ואשר יכניס אתכם אל לב לבה של העיר הקדומה והמסתורית. תוכלו לקפוץ ברגע אחד אל תוך ההיסטוריה העתיקה של פומפיי, ולדמיין את אותם המקומות 2,000 שנה קודם לכן. אנחנו נדאג להשלים לכם את החלקים החסרים בפאזל המסתורי והמיוחד שנקרא פומפיי

לטיול עצמאי בדרך לרומא – אפשרות עצירה בארמון של קאזרטה

קזרטה

לא הרבה אנשים מכירים את ה”רג’יה”- ארמון המלוכה הבורבוני של העיר קאזרטה. קאזרטה היא עיר קטנה השוכנת במחוז קמפניה שבירתו נאפולי, בערך שעתיים נסיעה דרומית מרומא.העיר ידועה בעיקר בזכות גבינת המוצרלה המשובחת שהיא מייצאת,ובשל היופי הטבעי שלה. מסיבה זו בדיוק היא מארחת מזה 260 שנים (הבנייה החלה בשנת 1752) את אחת מאחוזות המלוכה היפות ביותר בעולם. האחוזה בנויה מארמון מפואר בנוי בהשפעת סגנון הבארוק (בנייתו הסתיימה בשנת 1845),ואשר מחיל יצירות אומנות שונות. הארמון מהווה פלא ארכיטקטוני וכולל 1,200 חדרים. שטחו הכולל של הארמון בלבד הוא 47,000 מטר מרובע לערך. מעבר לארמון המלוכה אפשר להתפעל מהגנים האלגנטיים שמקיפים אותו ומעניקים למקום עצמו קווי דמיון בולטים לארמון המפורסם יותר, זהו השוכן בורסאי שבצרפת. ואכן, כפי שמלמדים קווי המתאר והנתונים הפיזיים, הארמון והגנים של קאזרטה נבנו לבקשתו של קרלו השלישי שהיה המלך של נאפולי וסיציליה בין השנים 1734-1759,בזכות היופי הטבעי של האיזור והעובדה כי הוא בטוח יותר מנאפולי, מטרה קלה לפלישה של צבאות זרים. האחוזה נבנתה במטרה לחקות את ארמון ורסאי ולהוות אות של כבוד למלוכתו של קרלו השלישי, שמאוחר יותר הפך למלכה של ספרד. בארמון צולמו סרטים רבים כגון משימה בלתי אפשרית ומלחמת הכוכבים. והוא מפואר ביותר כמעט כפול במספר חדרי הנסיכים משל ארמון וורסאי בקאזרטה נוכל להיכנס לארמון ולגנים ולשמוע הדרכה מוקלטת באנגלית. לאחר התרשמות של שעתיים נחזור בנסיעה לרומא.

הטיול שאנו מציעים לכם כולל נסיעה ברכב חדיש מרווח עם נהג דובר אנגלית שיבוא לאסוף אותכם מהמלון ברומא וינעים את זמנכם בנסיעה בת שעתיים וחצי לערך. באתר הארכיאולוגי תפגשו מדריך דובר עברית (או אנגלית לפי זמינות המדריך)ותזכו לסיור מאלף של שעתיים.

בתום ההדרכה, עייפים ומאושרים, יחכה לכם הנהג שלנו שיקח אותכם לארוחת צהריים בסביבה ובחזרה עד לכניסה למלון שלכם ברומא.

למידע נוסף אודות ההדרכה אנא כיתבו לנו באמצעות מילוי הטופס בצד הדף

מחיר הסיור כולל:

  • הסעה ברכב נוח ויוקרתי, איסוף מהמלון והורדה במלון לאחר החזרה מפומפיי
  • נהג דובר אנגלית
  • אפשרות להדרכה בעברית

*אינו כולל שעות נוספות אוכל או שתייה