פלאצו ולנטיני

המבנה המרהיב נבנה בשנת 1585 על ידי הקרדינל מיקלה בונלי, נכדו של האפיפיור דאז פיו החמישי (Pio V). המבנה נמצא במרכז ההיסטורי של העיר, צמוד מצד אחד לפיאצה ונציה "החדשה", מונומנט לכבוד המלך ויטוריו עמנואלה שאיחד את איטליה ושבנייתו הסתיימה בתחילת המאה ה-20, ומהצד השני ממתחם שווקי טאריאנו- Mercati Di Traiano ושדרת הפורום הרומי, מעוזי החיים התרבותיים, הכלכליים והחברתיים בתקופת האימפריה הרומית.

אם כך, מיקומו של המבנה, אשר משמש כיום כמשכנם של משרדי המחוז, הוא אסטרטגי. המבנה שופץ והורחב מספר פעמים. במהלך המאה ה-18 המבנה נקנה על ידי הקרדינל ג'וזפה רנאטו אימפריאלי שעורך שינויים משמעותיים במבנה ומפנה מקום לספרייה המשפחתית הצנועה שמונה 24,000 ספרים "בלבד".

בשנים הבאות המקום מושכר מספר פעמים לאנשים רמי מעלה כמובן, עד שנקנה על ידי הבנקאי וינצ'נזו ולנטיני שמשנה גם את שמו של המקום, בשנת 1827. אגב, משמעות המילה "פלאצו" באיטלקית היא לא פחות מאשר ארמון. רומא מלאה ב"ארמונות" כאלו, כאשר רוב התושבים המקומיים מתייחסים אליהם כנוף הטבעי של העיר ולא טורחים אפילו להיעצר לידם.

החל משנת 1873 כאמור חלק מהמבנה שייך למשרדים אדמיניסטרטיביים של המחוז.

המופע האור קולי של פלאצו ולנטיני

חלק אחר של פלאצו ולנטיני הפך למונומנט היסטורי ותיירותי והוא פתוח למבקרים בכל ימות השבוע מלבד יום שלישי, בין השעות 9:30-18:30. במקום נערכו עבודות ארכיאולוגיות על ידי צוות של מומחים בשנת 2011, אשר הובילו לממצאים שונים: היכל קטן שבו נמצאו מרחצאות, קירות מעוטרים, פסיפסים מיוחדים ועוד פריטים היסטוריים שהיו שייכים למשפחות בעלות מעמד אשר התגוררו במקום במהלך ההיסטוריה. את כל העושר הזה אפשר למצוא בצורה אינטראקטיבית מהנה במיוחד- סיור וירטואלי הכולל שימוש באמצעים טכנולוגיים ומשחקי אור, בשילוב עם הסברים ממצים. תוכלו לחזור אחורה לתקופת רומא העתיקה ולהסתובב בין חדרים ששימשו בעבר כמטבחים, שרידים של כדים ורהיטים, בהמשך מגיעים לגולת הכותרת של הסיור- עמוד טראיאנוס והמקדש הקטן שהיה קיים לצידו- Colonna Di Traiano- על העמוד חרוטות תמונות מכיבוש דאצ'יה-Dacia , רומניה של ימינו, על ידי הקיסר טראיאנוס. דרך מצוינת להכרת ההיסטוריה בצורה קלילה וחוויתית למבוגרים ולילדים!

למידע נוסף ולהזמנות נא לפנות לאתר של פלאצו ולנטיני על ידי לחיצה על הקישור הבא: פלאצו ולנטיני