Open/Close Menu
סיורים ברומא
uniquerome@gmail.com

רוחניות בכיכר פטרוס הקדוש, בחסות האפיפיור

אם הנך גבר צעיר, מעל גיל 19 אך לא יותר מבן 30, אם אתה רווק, בגובה 1.74 ומעלה, קתולי, אזרח שוויצרי, והשלמת שירות בצבא השוויצרי, תוכל גם אתה להיות חלק ממשמר הוותיקן, המועסק במקום כבר כ-500 שנה, ותזכה כמובן במדים הצבעוניים המסורתיים.

אם אינך נמנה עם הנ”ל, תוכל לפחות לבקר בבזיליקת סנט פטרוס ובכיכר הנהדרת שלפניו.

מי שמעוניין בחוויה רוחנית יוצאת דופן ומרגשת, יוכל להשתתף בטקסים השבועיים ובמיסות שעורך האפיפיור פרנצ’סקוס . אל הטקסים מגיעים מדי שבוע אלפי אנשים מכל העולם , וממש לא צריך להיות נוצרי או אדם מאמין, כדי לחוות בעצמת המעמד המרגש.

בכל יום רביעי, יש הזדמנות לצליינים ולמבקרים לראות את האפיפיור פרנצ’סקוס, לשמוע את הדרשה מפיו ולקבל את ברכתו, הלא היא ברכת ה’אפוסטולי’ – מאת ממשיך מורשתו של השליח פטרוס (השליח החשוב ביותר מבין 12 שליחיו של ישו).
.
דרשת האפיפיור מורכבת ממדרשים קצרים, שונים ונאמרת בעיקר באיטלקית, אך גם באנגלית, צרפתית, גרמנית, ספרדית, פולנית, פורטוגזית ולפעמים בשפות אחרות בהתאם לקבוצות המבקרים המיוחדות, המשלחות או המקהלות שיקבלו ברכה ואזכור בדרשה.

בסוף הטקס יתפלל האפיפיור יחד עם קהל הנוכחים, את ‘תפילת האב שלנו’ בלטינית. תפילה זו מודפסת בדרך כלל על גב הכרטיסים אשר מחולקים ללא עלות.

בתום התפילה, כראש הכנסייה הקתולית, הוא ייתן את ברכתו לקהל, כולל ברכה נרחבת גם ליקירי הקהל החולים והסובלים ויברך גם את כל האמצעים הדתיים שהובאו, כמו מחרוזות תפילה וכך יוכל הקהל להעביר את ברכתו הלאה.

הטקס מתחיל בד”כ בשעה 10:00 -10:30, ונמשך כשעתיים. רוב הציבור מגיע מוקדם (עד 3 שעות לפני) במטרה להשיג מושב טוב לצפייה. האבטחה נפתחת רק בשעה 8:00 בבוקר.

בקיץ ובאביב הטקס מתקיים בכיכר סנט פטרוס כדי להכיל את קהל ההמונים, יש אזור ישיבה בחזית הכיכר, עבור מי שהזמין כרטיס, אבל עדיין הכניסה היא על בסיס מקום פנוי, לכן כדאי להקדים.

גם אם אין בידכם כרטיס, עדיין ניתן להגיע ולהשתתף, יש הרבה מקום בעמידה, בחלק האחורי של הכיכר. האפיפיור הבהיר, כי כל אדם מוזמן להשתתף, אם או בלי כרטיס.

עד 10 כרטיסים, ניתן לרוב לקבל ללא הזמנה, אצל השומרים השוויצרים (השומרים במדים הצבעוניים), ליד דלתות הברונזה, הממוקמות מיד לאחר עמדת המאבטחים של הבזיליקה.
ניתן לאסוף כרטיסים יום לפני הטקס בין השעות 15:00-19:00 (בחורף רק עד 18:00), וביום הטקס עצמו, מ7:00-10:00. אם ברצונכם להזמין מראש (עבור קבוצה של מעל 10 איש נדרשת הזמנה מראש), ניתן לעשות זאת רק ע”י משלוח פקס למס 390669885863+

טופס הזמנת כרטיסים: קישור לטופס

בחורף, הטקס עובר פנימה, לאולם האפיפיור פאולוס השישי, הממוקם משמאל לבזיליקת פטרוס הקדוש (כשעומדים מול הכנסייה).
אמנם בחורף יש פחות אנשים, אך האולם מכיל 6,300 מקומות בלבד. כדאי להקדים, כשהאולם מלא אין כניסה, אף אם יש בידכם כרטיסים.

ההזדמנות נוספת לראות את האפיפיור היא בימי ראשון ב 12:00 בצהריים.
הוא מופיע בחלון דירתו, הצופה אל כיכר פטרוס, משם הוא נושא נאום קצר ואחריו קורא את ‘תפילת המלאך’ ומסיים בברכת ה’אפוסטולי’. האירוע כולו נמשך בדרך כלל סביב 15-20 דקות.
אין כרטיסים לימי ראשון, צריך פשוט להגיע ורצוי להקדים.
יש לעקוב אחר לוח השנה המתוכנן של האפיפיור שכן לעיתים הוא נמצא בחו”ל או באוגוסט, כאשר הוא מבלה בבית הקיץ שלו שמחוץ לרומא ומקיים שם את הטקס. משרדי הוותיקן סגורים באוגוסט ואין הזמנת כרטיסים.
לוח השנה המכיל את כל הטקסים בהם משתתף האפיפיור (מתעדכן שלושה חודשים מראש): לוח קהל עם האפיפיור

יש להגיע בלבוש צנוע, רצוי ללא תיקים גדולים, בקיץ מומלץ כובע, מים וקרם הגנה.

למידע נוסף: אתר טקס האפיפיור

אתר הוותיקן: קישור

לקריאה נוספת על האפיפיור: על האפיפיור

ביקורים מומלצים : סיור בוותיקן- אתר חובה לכל מטייל ברומא: קישור דף הסיור בותיקן

ביקור בכנסיית פטרוס הקדוש: קישור (בזמן דרשת האפיפיור, אין ביקורים בכנסיה).

בנוסף, מומלץ להשלים את הביקור במקום בעליה לתצפית מכיפת כנסיית פטרוס הקדוש: קישור

הגעה למקום
קווי אוטובוסים: 49, 40, 64, 23, 32, 81, 492 , חשמלית מס’ 19
מטרו קו B תחנת Ottaviano
מרכז מידע לתייר נמצא משמאל לכיכר פטרוס – פתוח בין 08:30-18:30.

האפיפיור – אחת הדמויות הציבוריות המפורסמות בעולם.

מי אתה האפיפיור פרנצ’סקוס – 12 עובדות מפתיעות על האפיפיור

1. הוא האמריקאי הלטיני הראשון שנבחר להוביל את הכנסייה הקתולית. בתחילת 2013 בתום סבב בחירות מהיר של הקונקלווה (מועצת הקרדינלים), אפיפיור חדש הוכרז ועשן לבן יצא מארובת הקפלה הסיסטינית. האפיפיור ה- 266, פרנצ’סקוס או פרנסיס, הידוע גם בשם חורחה מריו ברגליו, מגיע מבואנוס איירס, ארגנטינה. מולדתם של מרבית האפיפיורים לאורך ההיסטוריה הייתה אירופה וכ -200 מהם הגיעו מאיטליה לבדה.

2. יש לו רקע בכימיה. לפני שנכנס לסמינר ללימודי כמורה, סיים האפיפיור פרנסיס אוניברסיטה טכנית, שם הוסמך ככימאי.

3. הוראת ספרות ופסיכולוגיה. בשנות ה-70, האפיפיור לימד ספרות ופסיכולוגיה בקולג’ בסנטה פה, ולאחר מכן, לימד את אותם נושאים בקולג’ בבואנוס איירס. תוך כך הוא לא הפסיק להיות סטודנט וב 1986 הוא קיבל תואר דוקטורט בתיאולוגיה, בפרייבורג שבגרמניה.

4. הוא כמעט הפך לאפיפיור ב -2005. לאחר מותו של האפיפיור יוחנן פאולוס השני, חורחה ברגליו קיבל את המקום השני. אבל היה זה האפיפיור בנדיקטוס ה -16 שנבחר כמנצח.

5. הוא יכול להיות די חשאי. דווח כי בבוקר שלאחר בחירתו, הוא חמק מתוך קריית הוותיקן – בשיירה של כלי רכב לא מסומנים -כדי להתפלל בבזיליקה הרומית.

6. הוא סירב לקבל דירה מפוארת. בעוד שהאפיפיורים מתגוררים בדרך כלל בדירות פאר, ברבעים יוקרתיים (מסורת בת כמאה שנים), האפיפיור פרנסיס בחר במקום זאת דירה פשוטה בת שני חדרים.

7. ביקורו הבינלאומי הראשון כאפיפיור היה לברזיל. ב 2013 , האפיפיור פרנסיס נסע לברזיל -שם כבר אפשר היה להבחין במה שרבים כינו “גישה מרעננת” לאפיפיורות. הוא הפך את נושא העוני למרכזי בסדר יומו כאפיפיור. הוא גם הפתיע רבים בגישתו הפתוחה יותר כלפי הקהילה הלהט”בית, אנשים חסרי אמונה, כלפי הסביבה ואקולוגיה ואפילו פתיחות לתאוריית היווצרות כדור הארץ- המפץ הגדול.

8. ביקורו השני הבינלאומי היה בישראל ב 2014 (ביקור רביעי של אפיפיור בארץ), הביקור הוגדר רשמית כמסע צליינות. כראש מדינת הוותיקן הוא נפגש עם ראשי המדינות בהן הוא מבקר, כאן נפגש עם ראש הממשלה ועם הנשיא שמעון פרס ז”ל. הוא ביקר ביד ושם, בכותל ובכנסיית הקבר.

9. הוא אוהב לצלם סלפי. האפיפיור פרנסיס נהנה באופן קבוע לחייך ולהתחבק עם אוהדיו – מסורת חדשה שלא הייתה מקובלת על האפיפיורים שלפניו. עם זאת, המהלך מהווה אתגר לא פשוט למאבטחים שלו.

10. איש השנה. הוא אוהב להיות קרוב לעם. מסרב לנסוע ברכבו הממוגן לחלוטין, אך מנוכר מהסביבה. עוצר לברך ילדים ומזמין אליו את החולים וחסרי המזל. זאת הסיבה שב 2013, הוא הוכרז ע”י המגזין טיים כאיש השנה וב 2017 הוא נבחר ע”י המגזין, כאחד ממאה האנשים המשפיעים ביותר בעולם (ולא רק בזכות ברכותיו).

11. הוא האפיפיור היחיד אי פעם שהופיע על שער מגזין מוזיקת הרוק, ה”רולינג סטון”. רמז נוסף לקבלתו ברחבי העולם, היתה הכתבה במגזין היוקרתי בינואר 2014 שקיבלה את הכותרת ” האפיפיור פרנסיס: זמנים – הם משתנים”.

12. הוא הוציא דיסק פופ-רוק. נו, אולי הוא אפילו יותר מתאים לרולינג סטון ממה שחשבנו! האלבום – נקרא Wake Up! (התעוררו!) והוא כולל את האפיפיור מזמר מזמורים ונושא נאומים, כשמנגינות אופטימיות מתנגנות ברקע. צריך לשמוע כדי להאמין.

Write a comment:
Unique Rome Tours - Copyright © 2013
רומא אחרת