Open/Close Menu
סיורים ברומא
uniquerome@gmail.com

להתלבש ברומא - מדריך לקניות ברומא

רומא מפורסמת בעיקר בזכות פלאי האומנות והארכיטקטורה שלה, אך גם בתחומים אחרים העיר הנצחית מוכיחה כי אין לה מתחרות. בכל הקשור למושג "לייף סטייל"- הכולל בתוכו דרך חיים שלמה, המקדשת את הנאות החיים, כגון: אוכל, מכוניות יוקרה, עיצוב, ואופנה, רומא חופנת בתוכה עולם ומלואו ומציעה הנאות אלו למבקריה.
הקלישאה המוכרת לפיה על מנת לערוך מסע קניות ברומא כדאי להצטייד בבעל עשיר או לפחות במנהל בנק סלחן במיוחד, כבר חלפה לה מן העולם. נכון, אמנם ישנם בעיר מספר איזורים יוקרתיים שבהם תוכלו למצוא בעיקר חנויות מותגים במחירים מופקעים, אולם לצידם ממש, מסתתרות חנויות רבות שתופתעו למצוא בהן סחורה איכותית המותאמת לצוי האופנה הקפדניים ביותר, במחירים שווים לכל נפש. השילוב שבין תקופות ה- (Sale)"סאלדי"-מבצעים המסורתיות, והמשבר הכלכלי הקשה שפוקד את איטליה בשנים האחרונות, הביאו לירידה כללית במחירים, ולכן ההזדמנויות, במיוחד בתקופה זו, הן רבות, וכאלו שאסור לפספס. תקופת המבצעים החורפית ברומא מתחילה בשבוע הראשון של חודש ינואר, ומסתיימת לקראת סוף חודש פברואר. לעומת זאת, תקופת המבצעים הקיצית מתחילה בשבוע הראשון של חודש יולי ומסתיימת בשלהי חודש אוגוסט.

קניות ברומא

VIA DEI CONDOTTI- ויה די קונדוטי

VIA DEI CONDOTTI- ויה די קונדוטי

נתחיל את מסע הקניות שלנו כאות כבוד ברחוב המפורסם והאלגנטי ביותר בעיר- ויה די קונדוטי.הרחוב אשר מחבר בין ויה דל קורסו למדרגות הספרדיות, נחשב מאז ומתמיד למוקד עלייה לרגל של מיטב המעצבים. גו'צי, ארמאני, דיור ודולצ'ה גבאנה, הם רק חלק קטן מהמעצבים המככבים ברחוב. החנויות מעוצבות בסטייל אירופאי ומציגות שלל אביזרים, החל מתיקים, שמלות, נעליים וחליפות, המציגים קווים אופנתיים שונים ומגוונים. המחירים נעים בהתאם לאיכות, אך אם התעוררתם בבוקר עם המחשבה של-"חיים רק פעם אחת", אז אין ספק כי סיור קניות בויה די קונדוטי הוא ה-"בילוי" המתאים. לאלו שאינם יכולים להרשות לעצמם "חוויה" מסוג זה, מומלץ בכל אופן לצאת לסיבוב ברחוב, כדי להתרשם מהחנויות ומהאוירה, ב"שאנז אליזה" של רומא. אם כבר הגעתם- חובה לעצור לאספרסו בעמידה בבית הקפה העתיק ביותר ברומא, הנקרא "קפה גרקו"- הקיים משנת 1760, ובשנת 2010 חגג 250 שנות פעילות!

מידע שימושי
דרכי הגעה: לקחת את הרכבת התחתית קו A , ולרדת בתחנת ספאניה- (Spagna)
למגיעים רגלית מאיזור פיאצה ונציה, המשיכו במעלה הרחוב הראשי ויה דל קורסו, עד להצטלבות הרחוב מימין עם ויה די קונדוטי

VIA DEL CORSO- ויה דל קורסו

VIA DEL CORSO- ויה דל קורסו
במורד רחוב קונדוטי, במרחק של מספר פסיעות, נמצאת ויה דל קורסו, שם תמצאו אינספור חנויות המשתרעות לאורכו של הרחוב , החל מכיכר ונציה ועד לכיכר דל פופולו. חנויות מפורסמות כמו פול אנד בר, בנטון, סיסלי וזארה (שפתחה במרכז הרחוב חנות מודרנית מרהיבה בת 3 קומות) , לצד חנויות אחרות של מעצבים איטלקיים כמו סלבאטורה פרגאמו, אלדו,סטפאנל ועוד, המציעות שפע של פריטים במחירים סבירים. אם אתם כבר נמצאים באיזור, תוכלו לעשות סיבוב גם בויה נאציונאלה הקרובה, שם ממוקמות חנויות נוספת כגון: טאטי, ג'אוקס, ורשתות מוכרות אחרות.

מידע שימושי
דרכי הגעה לויה דל קורסו: לקחת את הרכבת התחתית, קו A, ולרדת בתחנות ספאניה, ברבריני או פלמיניו (Spagna / Barberini / Flaminio)
לויה נאציונאלה תוכלו להגיע באוטובוס מכיכר ונציה, בקווי האוטובוס 64, 170,40

VIA COLA DI RIENZO ויה קולה די ריאנצו

VIA COLA DI RIENZOויה קולה די ריאנצו-
איזור אופנתי נוסף ומוכר שבו אוהבים הרומאים לערוך קניות הוא רחוב-קולה די ריאנצו, הסמוך לקריית הותיקן. בשדרה זו תוכלו למצוא בעיקר חנויות אלגנטיות של מעצבים, בין היתר תמצאו את זו של המעצבת האיטלקייה צ'ינציה רוקה, הרשת טזניס להלבשה תחתונה, ועוד...
בנוסף, מציעה השדרה גם שוק איטלקי טיפוסי במספר 51, מבחר בתי קפה ומסעדות, בהן נעים מאוד לעצור להפסקה מפעילות השופינג האינטנסיבית.
כדאי לעצור ברשת המזון "קאסטרוני" הממוקמת במרכז הרחוב, ומייבאת מזון מכל רחבי איטליה, ומהעולם בכלל.

מידע שימושי
דרכי הגעה: קחו את הרכבת התחתית, קו A, עד לתחנת לפאנטו או אוטביאנו (Lepanto/ Ottaviano)
לחלופין, ניתן לקחת את קו אוטובוס 70 מפיאצה ונציה

View Larger Map

VIALE MARCONI שדרת מארקוני

VIALE MARCONIשדרת מארקוני-
אם אתם ציידי מציאות, ומוכנים להתרחק מעט ממרכז העיר, תוכלו לנסוע לשדרת "מארקוני"(Marconi) . זהו רובע מגורים, המכיל גם בתי עסק רבים, וחנויות ביגוד והנעלה רבות. ברחוב זה תוכלו למצוא בעיקר חנויות המתהדרות בתווית של "מייד אין איטלי". המחירים נוחים יותר ביחס לחנויות הממוקמות באיזור המרכז, ובהחלט מומלץ לבקר באיזור במידה ויש לכם אחר צהריים פנוי. אגב, באיזור גרות לא מעט משפחות יהודיות, ורבים מבתי העסק שייכים ליהודים.

מידע שימושי
דרכי הגעה: יש לקחת את החשמלית קו 8 מכיכר ונציה, לרדת בתחנת טראסטברה ומשם בהליכה של כחמש דקות לשדרת מארקוני

View Larger Map

MERCATO DI PORTA PORTESE שוק הפשפשים פורטה פורטזה

MERCATO DI PORTA PORTESEשוק הפשפשים פורטה פורטזה-
לחובבי שווקי הפשפשים שביניכם, מומלץ להגיע לרובע טראסטברה הממוקם בקרבת נהר הטיבר. טרסטברה הוא רובע בוהמייני שוקק חיים. בין היתר תוכלו למצוא שם את שוק הפשפשים המפורסם פורטה פורטזה ובו עתיקות, רהיטים, תכשיטים, פסלים, ביגוד ועוד כ-2,000 דוכנים שונים. השוק פתוח בימי ראשון בלבד, בין השעות 7:00-14:00. לחובבי המציאות מומלץ להשכים קום לפני שהשוק מתמלא, אל תתביישו להתמקח על המחירים – זה מקובל מאוד, והכי חשוב - הישמרו מכייסים.

מידע שימושי

Ippolito Nievoדרכי הגעה: הדרך הפשוטה ביותר הינה חשמלית קו 8 מכיכר ונציה, ולרדת בתחנה ה-7 ,
לחלופין, ניתן לקחת את קו אוטובוס 780 מפיאצה ונציה, ולרדת בתחנה ה-6, Ippolito Nievo

View Larger Map

אאוטלטים, רשתות וקניונים ברומא

ואם במציאות עסקינן, נזכיר גם את "מרכזי" השופינג ברומא: האאוטלטים של ואלמונטונה וקאסטל רומאנו. כמות בלתי נגמרת של עודפים איכותיים ממיטב החברות, יגרמו לחלק מכם להזדקק למזוודה נוספת כדי לחזור לארץ. כדי להגיע לאאוטלטים הנמצאים במרחק של כחצי שעת נסיעה ממרכז העיר, תצטרכו להיעזר באמצעי תחבורה (מידע נוסף בהמשך) , אך לא כדאי לפספס את ההזדמנות החד פעמית לרכישת מלתחה חדשה. את העסקה הטובה ביותר תעשו אם תגיעו בתקופת ה"סיילים".

Castel Romano קאסטל רומאנו

הינו מרכז קניות המכיל למעלה מ-100 חנויות של מיטב מותגי האופנה האיטלקית Castel Romanoקאסטל רומאנו-
אאוטלט המעצבים שיעורי ההנחות נעים בין 30 ל-50 אחוזים מהמחירים בחנויות במרכז העיר. חשוב לציין כי המותגים הנמכרים במקום הינם עודפים מקולקציות קודמות. במקום תמצאו מספר מצומצם של מסעדות, שם תוכלו לעצור למנוחה קלה.

מידע שימושי

• הגעה: כדי להגיע אל ההאוטלט יש לקחת שירות הסעות היוצא מחוץ לתחנת טרמיני ונמצא בוויה מרסאלה 8. מחירו של כרטיס נסיעה הלוך ושוב – 12 אירו למבוגר ו-8 אירו לילד. ההסעה יוצאת כשלוש פעמים ביום, בשעות 10:00, 12:30, 15:00 וחוזרת בשעות 11:15, 13:45, 17:00 ו-20:00. החזרה לתחנת טרמיני

• כתובת : Via Ponte Di Piscina Copa 64 Roma
• אתר אינטרנט : www.mcarthurglen.it

אאוטלט Valmontone Outlet Fashion District

אאוטלט Valmontone Outlet Fashion District
נמצא אף הוא מחוץ לעיר, ומכיל כ-170 חנויות בתוך מתחם גדול .היתרון באאוטלט זה הוא הקירבה שלו לפארק השעשועים מג’יק-לנד, סיבה טובה לשילוב של שופינג ברומא ובילוי לכל המשפחה.אגב, תיירים זכאים לקבלת כרטיס הנחות, שמקנה להם כ- 10% הנחה בקנייה בחנויות. את הכרטיס מקבלים בעמדת המודיעין של מרכז הקניות.

מידע שימושי
• הגעה: שרות הסעות יוצא מתחנת טרמיני, ויה מרסאלה 8, בימים שבת, ראשון, שלישי וחמישי בשעה 10:00 וחוזר לרומא ב-17:30. מחיר נסיעה הוא 7 יורו לכיוון, ילד מתחת לגיל 3 נוסע בחינם.
למידע נוסף-אפשר להתקשר לטלפון: 06.45473194.

Euroma 2

• Euroma 2
הקניון גדול והמפואר, אשר נחנך בשנת 2008, שוכן באיזורה הדרומי של העיר, ברובע EUR היוקרתי. הקניון בן שלוש קומות ונחשב לגדול ברומא ולאחד מהגדולים באירופה ובו נמצאות רוב הרשתות המוכרות והפופולאריות

מידע שימושי
קישור לאתר האינטרנט של הקניון: http://www.euroma2.it/?lang=en
הגעה: הדרך להגיע לקניון אינה קלה ופשוטה. למעוניינים ב”מסע אתגרי”, קחו את הרכבת התחתית, קו B (הקו הכחול) מתחנת טרמיני / תחנת קולוסיאום ועד לתחנת Eur Fermi , ומשם לקחת את אחד משלושת קווי האוטובוס הבאים: 070, 700 או-709 (תוכלו להשתמש באותו כרטיס) , ולאחר שתי תחנות לרדת- בתחנת Colombo / Pacifico. אל תתביישו להיעזר בנהג…גם אם הוא אינו דובר אנגלית רהוטה
שעות פעילות: בכל ימות השבוע, בין השעות: 10:00-21:00 (בימי שני בלבד המרכז נפתח בשעה 12:00)

פארקו לאונרדו Parco Leonardo

פארקו לאונרדו Parco Leonardo –
הוא קניון ענק, שנמצא לא הרחק משדה התעופה של רומא.במתחמו קרוב ל-100 חנויות, מסעדות וסוּפר גדול. מרכז הקניות הזה יכול להוות אפשרות בילוי מצויינת למי שממתין לטיסה או נמצא בקונקשן בעיר

מידע שימושי
• הגעה: רכבת הפרברים 1FM משדה התעופה פיומיצ’ינו ועד לתחנת – Parco Leonardo
• למגיעים מרומא, מתחנות הרכבת Ostiense או Trastevere רכבת הפרברים 1FM לשדה התעופה ולרדת בתחנת Parco Leonardo
• אתר אינטרנט www.parcoleonardo.it
• שעות הפתיחה: בכל ימות השבוע, בין השעות: 10:00-21:00

Porta Di Roma פורטה די רומא

Porta Di Romaפורטה די רומא-
הינו המרכז המסחרי האחרון שהוקם בפרברי העיר, באיזור המזרחי שלה. כאן תוכלו למצוא את מיטב מעצבי האופנה, בנוסף לחנויות דגל כגון: איקאה, דקאטלון- ספורט וטכנולוגיה (בשנה האחרונה נפתחה חנות מרשימה של Apple במרכז).במתחם כ-220 חנויות והיפרמרקט גדול- Auschan.
הורים, בקומה השנייה תוכלו למצוא נקודות אטרקציה ומשחק לילדים בגיל הרך.
המרכז המסחרי מציע מבחר גדול של חנויות לממכר מזון מהיר, מסעדות ובתי קפה.

מידע שימושי
הגעה: קו אוטובוס 38 מתחנת הרכבת המרכזית-טרמיני-(Roma-Termini) . זמן הנסיעה המשוער: כ-45 דקות
אתר אינטרנט: http://www.galleriaportadiroma.it/index2.php?lingua=EN
שעות הפעילות: בכל ימות השבוע בין השעות: 10:00-22:00
Unique Rome Tours - Copyright © 2013
רומא אחרת