טיולים מקרוז הגעה לליבורנו ויציאה לפיזה ולוקה

לאחר המפגש עם הנהג ברציף העגינה , נתחיל בנסיעה לכיוון פיזה. לאחר כ 20  דקות תגיעו אל האתר.

פיזה האתר המוכר והידוע ביותר בטוסקנה ועם זאת אחת הערים המסתוריות שיש. המגדל הנטוי הוא  מונומנט מפורסם שהפך, יחד עם קולוסיאום, גונדולות וספגטי לסמלה של הרפובליקה האיטלקית כולה.

מקורותיה של פיזה אינם ידועים. העיר שוכנת בצומת של שני נהרות, ארנו ו Auser אזור. הפלזגים, היוונים, האטרוסקים והליגוראים נחשבים  כמייסדי העיר. שרידים ארכיאולוגיים מהמאה ה -5 לפנה”ס מאשרים את קיומה של עיר ליד הים שעסקה במסחר עם יוונים וגאלים. (התגלה בחפירות ב’ארנה גאריבלדי’ ב -1991).

מהמאה ה -11 עד ה -13, הצי החזק של פיזה הבטיח את הדומיננטיות של העיר במערב הים התיכון. קשרי המסחר עם ספרד ועם צפון אפריקה הובילו למהפכה מדעית ותרבותית המשתקפת במיבנים המפוארים  הנמצאים באזור

חשיבותם של המבנים כמו הדומו, הפטיסטריום והקמפאנייל (מגדל הפעמונים), ירדה יחד עם חשיבותה  של פיזה כולה, כאשר נהר הארנו. גרם להצפות וסחף .הנהר שבחלקו היום -שמורת טבע, מחלק את העיר.

המגדל הנטוי של פיזה (באיטלקית: Torre pendente di Pisa) או פשוט מגדל פיזה (La Torre di Pisa) הוא מגדל פעמונים או הקמפאניל, של הקתדרלה של העיר האיטלקית פיזה. הוא ממוקם מאחורי הקתדרלה וזה המבנה השלישי שנבנה בכיכר הקתדרלה של פיזה (Piazza del Duomo ).

אף על פי שנועדו לעמוד אנכית, המגדל החל לנטות לכיוון דרום מזרח זמן קצר לאחר תחילת הבנייה בשנת 1173 בשל תשתית גרועה, מצעים לא מהודקים, שאפשרו למגדל לשנות כיוון.

 

היום לאחר שיקום, , המגדל נשען בזווית של 3.97 מעלות, ופירוש הדבר שראש המגדל הוא 3.9 מטר מהמקום שבו הוא עומד אם המגדל היה אנכי לחלוטין. לקריאה נוספת מגדל פיזה.

 

תוכלו לבקר באתרים ואף לטפס במגדל. מומלץ, לרכוש עליה למגדל פיזה און ליין. או לרכישת כניסה לבית הקברות, המנזר ובית התפילה.

לוקה (Lucca)

מ פיזה הטיול שלך נמשיך בנסיעה נינוחה דרך האזור הכפרי המרהיב של טוסקנה  ונגיע ללוקה, עיר מקסימה מימי הביניים עם ארמונות בסגנון רומנסקי (palazzi באיטלקית),כנסיות, מומומנטים רומיים עתיקים וכיכרות מקסימות.

 

לוקה נוסדה על ידי האטרוסקים והפכה למושבה רומית בשנת 180 לפנה”ס (התגלו עקבות של יישוב ליגוריאני קדום אף יותר). המבנה המלבני  של המרכז ההיסטורי שלה משמר את תוכנית הרחוב הרומית, והכיכר Piazza San Michele נמצאת באתר של הפורום העתיק. את שרידי האמפיתיאטרון עדיין ניתן לראות בכיכר Piazza dell’Anfiteatro. היום הכיכר התוססת מהווה את מרכז החיים המקומיים של לוקה, מוקפת בבתי קפה, חנויות ובוטיקים באוויר הפתוח.

 

תוכלו לטייל ברגל במרכז לוקה השטוחה ולהתרשם מאווירת המקום והקסם השורר בה.

לאחר הסיור נסע בחזרה לנמל ליבורנו

לקריאה נוספת על  לוקה ואזור טוסקנה

על יהדות לוקה

יהדות לוקה

בלוקה הייתה קהילה יהודית חשובה ואף ישיבה עוד מימי הביניים. משפחת קלונימוס, שהשפיעה השפעה מכרעת על התפתחות הלימוד התורני באשכנז, היגרה מלוקא שבלומברדיה (ייתכן שמדובר בלוקה של היום) למגנצא (מיינץ). לעניין הגירתה של המשפחה הוקדש מחקר משמעותי בחקר יהדות ימי הביניים. כמו כן, ידוע שעיקר פעילותו התורנית של רבי משולם בן קלונימוס, מגדולי הדור במאה העשירית, הייתה בלוקה, ולא במגנצא.
בתקופת מלחמת העולם השניה והשואה ניצלו רבים מיהודי לוקה על ידי רשת “דלאסם”, שהייתה חלק מתנועת המחתרת האיטלקית. לאחר המלחמה הקים את הקהילה מחדש ג’ורג’ו ניסים, יהודי פעיל המחתרת האיטלקית, יחד עם רעייתו מרים.

מחירון ליבורנו

הסעות ליום שלם מהנמל בליבורנו וחזרה לנמל

יציאה מנמל

ואן עד 8 נוסעים

מיניבוס עד 16 נוסעים

מיניבוס 26-50 נוסעים

שירות יום שלם מנמל ליבורנו(9 שעות)

500€

550€

650€

עלות עבור כל שעה נוספת מעבר ל9 שעות

40€

50€

60€

תוספת להדרכה באנגלית לשעה

50€

60€

60€

*איסוף והורדה מנמל ליבורנו.
*עלויות צ’ק פוינט ועלויות חניונים אינם כלולים במחירים הנ”ל.
*עלות כניסה לפיזה(Pisa) למיניבוס/אוטובוס 135 יורו / ואן בחינם.
*עלות כניסה ללוקה(Lucca) למיניבוס/אוטובוס 80 יורו / ואן בחינם.
*אין עלות כניסה לפירנצה, מיניבוסים ואוטובוסים אינם מורשים כניסה אלא חונים בחניון ונוסעים נכנסים רגלית.
*תוספת למדריך טיולים מורשה באנגלית 50 יורו לשעה (מינימום 3 שעות).