סיור חוף מלה ספציה לצ’ינקואה טרה Cinque Terre
ניתן גם ליציאה מליבורנו (יש לקחת בחשבון כשעתיים וחצי לכל כיוון)

נצא לטיול אל אזור ליגוריה. צ’ינקואה טרה(חמשת הכפרים) הם הם חמישה כפרי החוף במחוז לה ספציה, מבין האזורים הפופולריים ביותר של איטליה בקרב התיירים. קו החוף, חמשת הכפרים, והגבעות שמסביב נכללות בפארק הלאומי הנקרא באותו שם – צ’ינקואה טרה. האזור הוכר כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו

מסלול נסיעה מלה ספציה

(חמשת הכפרים הם ממערב למזרח (כלומר מג’נואה לכיוון לה ספציה

  1. Monterosso al Mare מונטרוסו אל מארה
  2. Vernazza ורנאצה
  3. Corniglia קורניליה
  4. Manarola מנארולה
  5. Riomaggiore ריומאגיורה

שירות מעבורות מחבר בין חמשת הכפרים, ומספק נקודת תצפית שונה על רצועת החוף,הנוף הסלעי וקו המים של כל כפר. המעבורת יוצאת מלה ספציה La) Spezia), לריקי (Lerici), או פורטווורנה (Portovener). המעבורות לא עוצרות בקורניליה שם אין נמל טבעי או מרינה.

ישנם שבילי הליכה מצויינים המחברים בין הכפרים השכנים. השביל מרימואג’ירו (Riomaggiore) למנרולה (Manarola) נקרא דרך האוהבים (Via’Amore). שביל ציורי זה, מתפתל לאורך החוף, ומשנה את אפיו, מטיול הליכה קליל לטיול הליכה קשה ומאתגר.הדרך בין מנארולה לקורניליה הוא מסלול הליכה קל, אם כי המסלול הראשי לתוך קורניגיה מסתיים עם טיפוס של 368 מדרגות. השביל מקורניליה לורנאזה עלול להיות תלול במקומות מסוימים. השביל מווראנזה (Vernazza) אל מונטרוסו (Monterosso) הוא ללא ספק מהתלולים ביותר. הוא מתפתל דרך מטעי זיתים וכרמים וחלקו קשה מאוד להליכה, אך מציע את הנופים הטובים ביותר של המפרץ ותצפיות מרהיבות על מונטרוסו וווראנזה. קיים תשלום עבור השימוש במסלולי ההליכה הפופולריים יותר, אבל המסלולים הפחות מוכרים, אף שהם מפרכים יותר, הינם ללא תשלום.

מונטרוסו אל מארי (MONTEROSSO AL MARE)
היא עיירה וקהילה במחוז לה ספציה, חלק מאזור ליגוריה (צפון איטליה). זהו אחד מחמשת הכפרים של צ’ינקואה טרה. העיר מחולקת לשני חלקים נפרדים: העיר העתיקה והעיר החדשה. שני האזורים מחולקים על ידי דרך אחת המשרתת את הולכי הרגל ואת המכוניות הבודדות בעיר. העיירה הקטנה מונטרוסו, בעלת החוף החולי היחידי בצ’ינקואה טרה ובחודשיי הקיץ, מוצפת בתיירים לרוב.
ורנזה (VERNAZZA)
בנויה ע על צוק היוצא מעל הים , זהו אחד הכפר המקסימים בריביירה. קרובה למפרץ קטן, בתיה הצבעוניים מופרדים על ידי סמטאות צרות ומדרגות תלולות הירדות עד לכיכר משונה הפונה לנמל הקטן.
קורניליה (CORNIGLIA)
ממוקמת על רמה טבעית, סחופת רוחות לאורך הדרך הראשית, עם גרמי מדרגות ונתיבים המתחברים אל הטבע והסביבה המעובדת במטעי כרמים.
מנרולה (MANAROLA)
בנסיעה לאורך הים, מופיע רכס יבשתי המתנשא מתוך הים. משמאל תבחינו במפרץ קטן בין הסלעים,
המשמש כנמל לסירות קטנות. על הרכס, מבנה בצבע חום, הנראה כתכשיט מקושט- זוהי הכנסייה הגותית של סט. מריה.
ריומאגיורה (RIOMAGGIORE)
הכפר המזרחי ביותר, אשר נשלט בידי שרידים שנותרו מטירה עתיקה מהמאה ה14. טיפוס בגרם מדרגות תלול יביא אותנו אל כנסיה קטנה המוקדשת למדונה של מונטנרו.