טיולים מקרוז הגעה לליבורנו ויציאה לפיזה ופירנצה

לאחר המפגש עם הנהג ברציף העגינה , נתחיל בנסיעה לכיוון פיזה. לאחר כ 20  דקות תגיעו אל האתר.

פיזה האתר המוכר והידוע ביותר בטוסקנה ועם זאת אחת הערים המסתוריות שיש. המגדל הנטוי הוא  מונומנט מפורסם שהפך, יחד עם קולוסיאום, גונדולות וספגטי לסמלה של הרפובליקה האיטלקית כולה.

מקורותיה של פיזה אינם ידועים. העיר שוכנת בצומת של שני נהרות, ארנו ו Auser אזור. הפלזגים, היוונים, האטרוסקים והליגוראים נחשבים  כמייסדי העיר. שרידים ארכיאולוגיים מהמאה ה -5 לפנה”ס מאשרים את קיומה של עיר ליד הים שעסקה במסחר עם יוונים וגאלים. (התגלה בחפירות ב’ארנה גאריבלדי’ ב -1991).

מהמאה ה -11 עד ה -13, הצי החזק של פיזה הבטיח את הדומיננטיות של העיר במערב הים התיכון. קשרי המסחר עם ספרד ועם צפון אפריקה הובילו למהפכה מדעית ותרבותית המשתקפת במיבנים המפוארים  הנמצאים באזור

חשיבותם של המבנים כמו הדומו, הפטיסטריום והקמפאנייל (מגדל הפעמונים), ירדה יחד עם חשיבותה  של פיזה כולה, כאשר נהר הארנו. גרם להצפות וסחף .הנהר שבחלקו היום -שמורת טבע, מחלק את העיר.

המגדל הנטוי של פיזה (באיטלקית: Torre pendente di Pisa) או פשוט מגדל פיזה (La Torre di Pisa) הוא מגדל פעמונים או הקמפאניל, של הקתדרלה של העיר האיטלקית פיזה. הוא ממוקם מאחורי הקתדרלה וזה המבנה השלישי שנבנה בכיכר הקתדרלה של פיזה (Piazza del Duomo ).

אף על פי שנועדו לעמוד אנכית, המגדל החל לנטות לכיוון דרום מזרח זמן קצר לאחר תחילת הבנייה בשנת 1173 בשל תשתית גרועה, מצעים לא מהודקים, שאפשרו למגדל לשנות כיוון.

 

היום לאחר שיקום, , המגדל נשען בזווית של 3.97 מעלות, ופירוש הדבר שראש המגדל הוא 3.9 מטר מהמקום שבו הוא עומד אם המגדל היה אנכי לחלוטין. לקריאה נוספת מגדל פיזה.

 

תוכלו לבקר באתרים ואף לטפס במגדל. מומלץ, לרכוש עליה למגדל פיזה און ליין. או לרכישת כניסה לבית הקברות, המנזר ובית התפילה.

לאחר הביקור בפיזה נמשיך אל פירנצה- ונתחיל בנסיעה בדרך היפה ביותר של העיר (שם הדרך VIALE DEI COLLI) עד להגעה לתצפית על העיר מ Piazzale Michelangelo (על שם מיכאלאנג’לו שפסל את פסל דוד המקורי). בקרבת מקום ניתן גם לראות את חזית השיש היפהפייה הלבנה והירוקה של כנסיית ס. מיניאטו של מונטה – אחת הדוגמאות הטהורות ביותר לסיגנון הפלורנטיני הרומנסקי.

 

לאחר שעזבנו את הכנסייה, בסיור זה בפירנצה, ניסע  במעלה הגבעה הגובלת בחומות העיר העתיקה, עד שנגיע אל במצר Forte Belvedere, שנבנה סביב 1590 על ידי הדוכס פרדיננד הגדול כדי להגן על וילת מדיצ’י. בנסיעה מן המבצר, נחלוף על פני השער הישן אל העיר, פורטה רומנה, אנו מגיעים אל ארמון פיטי המרשים, אשר מארח גלריות ומוזיאונים רבים (גלריה לאמנות מודרנית, גלריית תלבושות, גלריית פלאטין, רויאל אפארטמנטס, ומוזיאונים של כסף ופורצלן, וכו ‘). נחלוף ליד פארק מפואר הנקרא גני בובולי (Boboli Gardens). לאחר מכן אנו פונים למרכז העיר, אל פיאצה דלה רפובליקה (Piazza della Repubblica), מוקפת בבתי הקפה ההיסטוריים שלה, שם התכנסו בעבר אינטלקטואלים חשובים.  נמשיך בעקבות ויה דה קאלזאיולי (Via De’Calzaiuoli), המחברת בין פיאצה דל דואומו (Piazza del Duomo) , ל Piazza Signoria ול  Palazzo Vecchio, שם נמצאת גלריה אופיצי. בגלריה  תוכלו להתפעל מיצירות המופת הטובות ביותר של אמנות הרנסנס. ולחוש באווירה הקסומה שרק פירנצה יכולה להציע. למעוניינים להיכנס לגלריה, מומלץ לרכוש כרטיסים מראש.

 

נמשיך אל הבזיליקה של סנטה קרוס.

הבזיליקה היא הכנסייה הפרנציסקנית הגדולה ביותר בעולם. המאפיינים הבולטים שלה הם 16 הקפלות, רבות מהן מעוטרות בציורי קיר של ג’יוטו ותלמידיו,.

מידע נוסף

האגדה מספרת כי סנטה קרוצ’ה נוסד על ידי פרנסיס הקדוש עצמו. בניית הכנסייה הנוכחית, במקום בניין ישן יותר, החלה ב -12 במאי 1294 , כנראה על ידי ארנולפו די קמביו, ומומנה על ידי כמה מהמשפחות העשירות ביותר בעיר. הוא הוקדש בשנת 1442 על ידי האפיפיור יוג’ין הרביעי. העיצוב של הבניין משקף את הגישה הצנועה של הפרנציסקנים.. מדרום לכנסייה היה מנזר, שחלק מבנייניו נותרו. הבזיליקה הפכה לפופולרית אצל הפלורנטינים כמקום פולחן וחסות , וכמקום קבורתם  של פלורנטינים מכובדים והנצחתם שם. במשך 500 שנה נוספו מונומנטים בכנסייה כולל של אלה:מיכאלאנגלו בונארוטי, גליליי גלילי, ג’ואקינו רוסיני, ניקולו ‘מאצ’יאבלי ועוד רבים אחרים.

פירנצה היתה ערש תרבות הרנסנס. תחת חסותה של חצר בית המלוכה של משפחת  מדיצ’י, העיר הפכה לביתם של אמנים ואנשי ספר. ובכך היתה פירנצה לנקודת התייחסות  תרבותית של המאות ה -15 וה -16. כבר במאות ה -13 וה -14,גדולי האמנים כמו ג ‘וטו, Cimabue, ארנולפו די Cambio ו Orcagna השאירו מאחורים יצירות מופת בכל העיר. אלה סיפקו מודל של אמנות טוסקנית ואיטלקית, עבור העולם כולו.

אפשרות נוספת היא כניסה לגלרית האקדמיה – שם מוצב פסלו המקורי של דוד למיכלאנג’לו  (המוזיאונים סגורים בימי שני).

רשימת שמות אתרים חשובים בפירנצה שהוזכרו ועוד:

  • Piazzale Michelangelo
  • Basilica Santa Croce
  • Piazza del Duomo
  • Piazza della Signoria
  • Ponte Vecchio
  • Accademia Gallery

 

מחירון ליבורנו

הסעות ליום שלם מהנמל בליבורנו וחזרה לנמל

יציאה מנמל

ואן עד 8 נוסעים

מיניבוס עד 16 נוסעים

מיניבוס 26-50 נוסעים

שירות יום שלם מנמל ליבורנו(9 שעות)

500€

550€

650€

עלות עבור כל שעה נוספת מעבר ל9 שעות

40€

50€

60€

תוספת להדרכה באנגלית לשעה

50€

60€

60€

*איסוף והורדה מנמל ליבורנו.
*עלויות צ’ק פוינט ועלויות חניונים אינם כלולים במחירים הנ”ל.
*עלות כניסה לפיזה(Pisa) למיניבוס/אוטובוס 135 יורו / ואן בחינם.
*עלות כניסה ללוקה(Lucca) למיניבוס/אוטובוס 80 יורו / ואן בחינם.
*אין עלות כניסה לפירנצה, מיניבוסים ואוטובוסים אינם מורשים כניסה אלא חונים בחניון ונוסעים נכנסים רגלית.
*תוספת למדריך טיולים מורשה באנגלית 50 יורו לשעה (מינימום 3 שעות).