סיור יום באומבריה עם מדריך ישראלי

צא איתנו למסע לגילויו של חבל ארץ מרשים השוכן מצפון לרומא, ובלב ליבה של ארץ המגף –אומבריה. נחזור בזמן לתקופת ימי הביניים, המאפיינת את הנוף הפיזי של האיזור, ונבקר בעיירה הציורית אסיזי, המפורסמת בזכות הבזיליקה המרשימה שלה, המוקדשת לקדוש המקומי, סאן פרנצ’סקו, מייסדו של המסדר הפרציסקני.

סיור יומי מחוץ לרומא

הצטרפו אלינו לחוויה יומית בלתי נשכחת הכוללת סיפורי אגדות, היסטוריה, אוכל מצוין ויין משובח, בלב הירוק של איטליה, אומבריה.
במרחק של כשעתיים נסיעה מרומא שוכנת העיר אסיזי, שבלב חבל אומבריה. שם יתחיל היום שלנו יחד. אחרי המפגש בבוקר, בבית הקפה מקומי, נצא לבקר בבזיליקה סנטה מריה דליי אנג’לי, השוכנת בעיירה הנושאת את אותו השם, SANTA MARIA DEGLI ANGELI , הנמצאת למרגלות העיר אסיזי.
נלווה את הבוקר בסיפורים על העיר אסיזי, אחת הערים הקדושות ביותר בנצרות הקתולית, ועל חייו של פרנצ’סקו ומדוע החליט ביום בהיר אחד, להקים לו מסדר משלו. נגלה את ההשפעה של הקדוש פרנצ’סקו בנצרות הקתולית ומה הקשר בינו לבין האפיפיור המכהן היום, פרנצ’סקו.
מהכנסיה נלך לבקר בגן הוורדים ונעבור בנבכי ‘הרחובות’ שבתוכה.
מ SANTA MARIA DEGLI ANGELI נסע לאכול ארוחת צהריים, טרייה וטעימה במסעדה (לוקנדה LOCANDA), שתקבל את פנינו. לאחר ארוחת הצהריים, ניסע בדרך היין לבקר ביקב בעיר טורג’אנו. ביקב מגדלים כ 15 זנים שונים של ענבים, כולם בגידול ביולוגי. נשמע סיפורים על הקמת היקב, על גידול הענבים וייצור היין. נקנח כמובן, בטעימות של יין מקומי, בליווי גבינות ונקניקים מתוצרת מקומית.
לאחר שנסיים ביקב, תוכלו לחזור עצמאית לעוד זמן חופשי לשוטט בעיר אסיזי היפה, המלאה במבנים היסטוריים, כנסיות וכמובן חנויות קטנות ומטריפות לצד בתי קפה מעולים, לפני שתיסעו חזרה הביתה, או לרומא המצפה לשובכם.

אודות בזיליקת סנטה מריה דליי אנג’לי

הבזיליקה המפורסמת היא מקום משכנה של ה – PORZIUNCOLA , ‘חלק מכנסיה’, שעל פי האגדה צמחה לה במאה הרביעית לספירה. עם פטירתו של הקדוש פרנצסקוס בשנת 1226 סמוך לאותה כנסיה, חשיבות הכנסייה עלתה והיא מהווה מקום עליה לרגל עבור הנוצרים.

קדושתה היתרה נובעת מהעבודה שהקדוש פרנצסקוס קבע את משכנו (אוהל) סמוך אליה שכן, לדבריו, היא היוותה את מקור ההשראה שלו. זו כנראה הכנסייה החשובה ביותר ששיפץ הקדוש פרנצ’סקו (לאחר שאלוהים דיבר אליו) בזמן שהקים את מסדרו, מסדר הפרנצסקנים בשנת 1209.

.

מהלך הסיור:

10:30 מפגש עם המדריך בתחנת הרכבת של אסיזי, ASSISI
10:30-12:30 סיור והדרכה בבזיליקה SANTA MARIA DEGLI ANGELI
13:00 ארוחת צהריים
14:30 סיור ביקב
16:30 חזרה לאסיזי

הערות:
באפשרותכם לקבל הדרכה גם בעיר אסיזי עצמה, בתיאום מראש ובעלות נפרדת.
המחיר הנקוב אינו כולל הסעות מ/אל רומא.
המחיר כולל הדרכה וליווי, ארוחת צהריים ביקור ביקב וטעימות יין, גבינות ומעדנים.
ארוחת צהריים – כוללת קפה וקינוח ( שתיה קלה ואלכוהול בתוספת תשלום).
ההדרכה ביקב הינה בשפה האנגלית או עם תרגום סימולטני לעברית על ידי המדריך
מחיר למגיעים ברכב מרומא 80 יורו לאדם (לא כולל מחיר הגעה וחזרה ל/מ אסיזי ברכב עצמאית). מינימום 4 משתתפים
מחיר למגיעים ברכבת מרומא 95 יורו לאדם (לא כולל מחיר הגעה וחזרה ל/מ אסיזי ברכבת). מינימום 4
מחיר טיול יומי פרטי (עד 3 אנשים) 300 יורו (לא כולל מחיר הגעה וחזרה ל/מ אסיזי ברכבת/רכב)
לנוחותכם קישור לאתר הרכבות של איטליה לבירור שעות הגעה וחזרה ועלויות: https://www.trenitalia.com/en.html