מאת: יוסי נושא: תודה בראש השנה ערכנו סיור בן 3 שעות בוותיקן. המדריך היה בעל ידע רב בכל הקשור לוותיקן ולהיסטוריה של המקום. הסיור היה מעניין ועבר בהנאה רבה כאילו רק שעה ערך הסיור. יישר כוח לחברה ובמיוחד למדריך

מאת: אסף נושא: תודההיה נהדר!

 

 

מאת: רקפת נושא: תודההסיור היה מרתק, מדריך מקסים בעל ידי אינסופי באומנות והיסטוריה, תענוג אמיתי

מאת: מירב נושא: תודהראוי לציין לשבח את אופיו הנעים של המדריך ואת הידע הנרחב שלו. בנוסף המדריכה המקומית שליוותה אותנו הייתה מקצועית מועילה ונחמדה מאוד.

מאת: בקי נושא: תודהבוקר טוב
תודה רבה על סיור מעניין ומרתק
המדריך מקצועי ונעים הליכות
אמליץ בחום על חברתכם ובמיוחד על המדריך !!!
תודה רבה

תאריך מבוקש לסיור*

שם מלא*

טלפון*

דואר אלקטרוני*

מספר משתתפים

הערות

הסיור בוותיקן

תקציר הסיור בוותיקן:

את הסיור נתחיל במפגש עם המדריך בכניסה למוזיאון ליד גרם מדרגות היציאה, מול בית הקפה "וטיקאנו".
נדלג על התור, ונתחיל את הסיור במבואת הכניסה למוזיאון. נפתח בהסבר על הקמת המוזיאון וניתן רקע היסטורי על חייהם של אחרוני האפיפיורים.
משם נטפס מעלה ונעצור ליד דגם מעניין של קריית הותיקן, ונספר בקצרה על ההיסטוריה של המדינה הקטנה ביותר בעולם. נמשיך לתצפית מרהיבה על הכיפה של כנסיית פטר הקדוש והגנים, נבקר בחצר האיצטרובל, ומשם נעבור לנקודה בה החל סיפורו המרתק של המוזיאון- הלוא היא קבוצת הפסלים של "לאוקון ובניו".
בהמשך הסיור נעבור דרך מסדרונות גלריות הותיקן, הפרסקאות, השטיחים והמפות הגיאוגרפיות, עד להגעה אל פנינת המוזיאון ויצירת המופת של מיכאלאנג'לו – הקאפלה הסיסטינית.
נסיים את הסיור בביקור בכנסיית פטר הקדוש, שם יוביל אתכם המדריך דרך ארבע מאות שנות היסטוריה ויצירות מופת כמו ה"פייטה" (החמלה) של מיכאלאנג'לו. נספר אנקדוטות מחייהם של גדולי האומנים והאפיפיורים במרוצת השנים, היסטוריה, דת … ועוד! נקנח בסדרת תמונות עם חיילי המשמר השוייצרי, ובהסבר קצר על סיום פרוייקט האדריכלות הגאוני של ג'יאנלורנצו ברניני, ברחבת הכנסייה.
להזמנת הסיור אנא מלאו טופס יצירת קשר בראש העמוד.

מידע על הסיור בותיקן

סיור בוותיקן אורכו כשלוש שעות וכולל את מוזיאון הוותיקן, הקפלה הסיסטינית וכנסיית פטר הקדוש. יציאה יומית בשעה 15:00 – סיורים בותיקן מותנים במינימום 5 משתתפים או במחיר של 5. המחיר (40 יורו) אינו כולל את כרטיס הכניסה שעלותו 21 יורו למבוגר, לילד עד גיל 18 מחיר הכרטיס הינו 12 יורו. אנו ממליצים על סיור צהריים שמתחיל בשעה 15:00 על מנת להימנע מצפיפות שעות הבוקר בכמות המטיילים הנוהרים לוותיקן ובכך שיפור איכות סיורינו. הפגישה הינה בכניסה למוזיאון הוותיקן , ליד מדרגות היציאה מהוותיקן. מומלץ לא להגיע עם תיקים גדולים ולא עם מטריות גדולות על מנת למנוע השארת חפצים בהפקדה.

לתשלום באמצעות כרטיס אשראי דרך הקישור הבא: תשלום באשראי עבור סיור מודרך בוותיקן

מחיר סיור מודרך בותיקן

40€ למשתתף לסיור קבוצתי בותיקן
מחיר סיור פרטי בוותיקן: 75€ למשתתף מינימום 4 משתתפים.

    • איתנו אין עמידה בתור הארוך לוותיקן.
    • מחיר ללא הפתעה.
    • סיור בעברית עם מדריך ישראלי מומחה לוותיקן.
    • מערכת שמע לכל משתתף לקבוצות מעל 8 משתתפים.

*חשוב: הזמנת כרטיסי כניסה לותיקן מאתר הרשמי של הותיקן בקישור הבא: אתר הותיקן

*במידה ובאתר הוותיקן אזלו הכרטיסים או למי שיש קשיים ברכישה דרך אתר הותיקן מומלץ לרכושם בקישור הבא: כרטיסים לותיקן ללא תור

מדינת הוותיקן היא המדינה העצמאית הקטנה ביותר בעולם מבחינת השטח והיא משתרעת על שטח של פחות מחצי קמ”ר בלב ליבה של הבירה האיטלקית רומא. הוותיקן משמש כמרכז הנצרות הקתולית בעולם והיא גם מקום מושבו של הכס הקדוש ושל האפיפיור. אוכלוסיית הוותיקן מונה כ800 אנשים אשר רובם אנשי דת קתוליים.

על אף גודלה הקטן קריית הוותיקן כוללת בתוכה את אחד מריכוזי האומנות והאוצרות הגדולים ביותר בעולם וכוללת יצירות של גדולי האמנים ממהלך ההיסטוריה, בינהם נמנים לאונרדו דה וינצ’י, מיכלאנג’לו ,פייטרו פרוג’ינו, סנדרו בוטיצ’לי, רפאל ועוד.

אוספי הוותיקן הם בעלי חשיבות היסטורית מדינית ותרבותית ובשנת 1984 הכריז אונסק”ו על קריית הוותיקן כאתר מורשת עולמית והיא המדינה היחידה בעולם אשר כולה הוכרזה כאתר מורשת עולמית. לקריית הוותיקן בין היתר יש גם צבא הנקרא “המשמר השוויצרי” והוא הוקם ב1506 על ידי האפיפיור יוליוס השני , חיילי המשמר הינם תושבי שוויץ , על מנת להתקבל למשמר, חיילי המשמר חייבים ליהיות 1.74 מטר לפחות וגילם צריך לנוע בין 19-30,מדי הצבא הצבעוניים עוצבו על ידי מפקד המשמר ב1914 בהשראת ציורים מתקופת הרנסאנס . על אף שחיילי המשמר עוברים הכשרה צבאית מלאה על כלי נשק מודרניים הם עדיין מחויבים ללמוד להשתמש בחרבות , גרזנים ועוד כלי נשק קדומים נוספים.מספר מוזיאונים של אמנות וארכיאולוגיה מרכיבים יחדיו את מוזיאון הוותיקן המושך אליו חובבי אומנות מכל העולם ומציג את אוספי הכנסייה הקתולית, המוזיאון הוקם במאה ה16 על ידי האפיפיור יוליוס השני ונמצאים בו בין היתר יצירות כמו הקפלה הסיסטינית, חדרי רפאל, הדיוקון של הירונימוס , גלריית המפות של דנטי ועוד מספר נרחב של יצירות שמרכיבות יחדיו את הדבר העוצמתי הזה שנקרא מוזיאון הוותיקן.

ניתן להתעמק ולחקור לעומק את סודותיה של הוותיקן ולגלות המון עובדות מעניינות ומשעשעות אודותיו , הנה מספר דוגמאומשמר שוויצרית:

• לוותיקן יש שירות דואר משלו , דרכונים משלו והוא אפילו מטביע מטבע משלו (מטבע של 1 יורו עם ציור של האפיפיור הנוכחי).

• אורכם של מוזיאוני הוותיקן הוא כ 14.5 קילומטרים ואומרים שאם את/ה מקדיש/ה דקה אחת על כל ציור יקח לך 4 שנים לעבור על הכל.

• כל איטלקי יכול לבחור לתרום 8 אחוז מהמיסים שהוא משלם לטובת הוותיקן.

• השפות המדוברות על ידי אנשי הוותיקן הן לטינית אנגלית צרפתית ואיטלקית.

• בגלל שמדובר במדינה קטנה עם כמו קטנה של אוכלוסיה שיעור הפשיעה גדול יותר משיעור הפשיעה האיטלקי ולמעשה 90 אחוז מהמקרים נשארים בלתי פטורים.

• זו המדינה היחידה בעולם בה אי אפשר להוולד אזרח.

• הכספומט היחידי בעולם בשפה הלטינית נמצא בוותיקן.

• במהלך השנים הייתה אפילו אפיפיורית אשה (John anglicus) למשך שנתיים. אשר הצליחה להסתיר את זהותה המינית ובמהלך כהונתה נכנסה להריון ואפילו ילדה את הילד, למרבה הצער כאשר גילו את זהותה היא הוצאה להורג במקום.

קצת על מוזיאון הוותיקן.... עד שנת 1500 אוסף העתיקות היחיד אשר היה פתוח לקהל הרחב, היה בגבעת הקפיטול, מקור האוסף עוד מימי האפיפיור סיקסטוס ה - VI, אשר תרם פסל ברונזה לטרני לעם הרומאי בשנת 1471. בתחילת המאה ה -16 הוקם המוזיאון מתוך האוסף פרטי של הנסיך למשפחת "דלה רוברה" הלא הוא- האפיפיור יוליוס ה – II.

מקור האוסף בפסל שיש מהמאה ה- I לספירה של לאוקון ובניו, שהתגלה ב 14 בינואר 1506 בחלקת כרם ליד בזיליקת סנטה מריה מג'יורה ששימשה בעת העתיקה כמרחצאות החמים של הקיסר טריאנוס – כיום במרכזה של העיר. האפיפיור מיהר לרכוש את הפסל בהמלצתם של מיכלאנג'לו וג'וליאנו דה סנגאלו, חודש לאחר הרכישה בטקס פתיחה מרשים איפשר האפיפיור באופן פומבי לצפות בפסל ובכך הניח את "אבן היסוד" למוזיאון הוותיקן. האוסף הראשוני של המוזיאון הוצג בחדרי בורג'ה עד שהאפיפיור פיוס ה- XI הורה על הקמת מבנה מוזיאוני עבור האוסף המצטבר, המלאכה לתכנון המבנה הוטלה על האדריכל- לוקה בלטראמי.

כיום משמש מוזיאון הוותיקן מתחם עצום של אומנות וארכיאולוגיה שבו מציג הוותיקן את אוספי הכנסייה הקתולית

שנצטברו במהלך ההיסטוריה. הידעת ? אורכו של מוזיאון הוותיקן הוא כ 14.5 ק"מ ואם תקדיש/י דקה אחת לכל יצירת אומנות הסיור במוזיאון יארך 4 שנים!

אז איך נכנסים? הכניסה למוזיאון נעשית דרך הכניסה הצפונית לקריית הוותיקן מרחוב ויאלה ואטיקנו לאחר בידוק בטחוני מהיר (ממולץ להגיע ללא תיקים גדולים כדי לא להשאירם בהפקדה) וכניסה לאולם שנבנה בשנת 2000 לקבלת עולה הרגל בשנת היובל הנוצרית. נעלה בגרם המדרגות החשמלי לחצר פתוחה הנקראת חצר בלוודרה – Cortile del Belvedere ("היפה למראה") שתוכננה בשנת 1506 ע"י האדריכל הנודע ברמנטה,יצירת רנסאנס מרשימה שייחדה את ארמון הוותיקן ברומא – סגנונו ופרטיו בעיצוב החצר "הדהדו" בתוכניות בנייה של כיכרות וגנים ברחבי מערב אירופה במאות הבאות. ברמנטה לא זכה לראות את השלמת העבודה, ולקראת סוף המאה ה-16 שונתה ללא הכר וחולקה לשתי חצרות נפרדות. כשנתמנה יוליוס ה- II לאפיפיור בשנת 1503 הוא העביר את האוסף הפרטי שלו של פסלים רומיים לוותיקן, אל חצר סגורה בתוך מתחם הבלוודרה, בהמשך נוסף גם פסלו העתיק של לאוקון ובניו מיד לאחר שנתגלה ונרכש ע"י האפיפיור בשנת 1506.

זמן קצר לאחר מכן נוסף גם פסלו של האל אפולו לאוסף וקיבל את השם "אפולו של בלוודרה" , בהמשך נמצא גם פסל ה"טורסו" (גוף אדם נטול גפיים וראש)אותו גוף גברי והרואי המיוחס כנראה ללוחם אייקס, שהיווה השראה לפסלים ואומנים אחרים במרוצת השנים, ובצורה מיוחדת השפיע על מיכלאנג'לו שאת תוצאותיה אפשר לראות בקפלה הסיסטינית. יוליוס הטיל על ברמנטה את הפרויקט לקשר בין ארמון הוותיקן לוילה בלוודרה, הוא יצר באמצעות שורה של מרפסות המקושרות ביניהם בגרמי מדרגות סימטריים, מרחבים אחידים שלא נראה שני להם האירופה מבחינת גודל וארכיטקטורה. העבודה של ברמנטה הונצחה באפרסקו בקסטל סנט אנג'לו. במרפסת הגבוהה ביותר מונח אצטרובל רומאי מברונזה מהמאה ה- I לספירה ממול האכסדרה, ומכאן שמה של החצר- Cortile della Pigna, שבעבר היה חלק ממזרקה עתיקה. חשוב לדעת- שאצטרובל ברומי העתיקה היה סמל הפריון שכן בתוכו מסתתר פרי האצטרובל – הצנובר. בשנת 1990 הוצב במרכז החצר פסל של שני כדורים קונצנטריים של הפסל האיטלקי הנודע ארנלדו פומודורו, הכדור הפנימי מייצג את כדור הארץ והכדור החיצוני את הנצרות. גירסאות זהות של הכדור בתוך כדור הוצבו במוזיאונים שונים בעולם וניתן לראותם במקומות הבאים: בוותיקן ברומא, טריניטי קולג’ בדבלין, במטה האו”ם בניו יורק, מוזיאון הירשהורן, גן הפסלים בוושינגטון, הסמינר התיאולוגי באינדיאנפוליס, מוזיאון קולומבוס באוהיו, מוזיאון דה יאנג בסן פרנסיסקו מוזיאון לאמנות מודרנית בטהראן, מוזיאון האקון של יפן, ברקלי באוניברסיטת קליפורניה.

קוריוז !!!

חלקה התחתון של החצר שימש כמקום מגורים לחיות האפיפיור, לאו ה- X היה מצעיד את חיית המחמד שלו - גור פילים העונה לשם ’הנו‘ לפני קהל מעריצים לראווה, ובגלל ההיסטוריה המפוארת של הפיל הוא זכה להיקבר בחצר בלוודרה.

הסיור בוותיקן

תקציר הסיור בוותיקן:

נגיע אל נק' המפגש בכניסה למוזיאון, נכנס למוזיאון ללא המתנה בתור, ובעזרת המדריך המיומן תחשפו לאלפיים שנות היסטוריה מבית היוצר של רומא והוותיקן. נתחיל את הסיור בגלריית הציורים העשירה ומשם נמשיך אל החצר המתומנת "אבן הפינה" של המוזיאון משם דרך מסדרונות גלריות הוותיקן אל הפרסקאות בחדרי רפאל ובסופו אל גולת הסיור "הפנינה" ויצירת המופת של מיכאלאנג'לו הלא היא הקפלה הסיסטינית, נסיים בבזיליקה של פטר הקדוש שם יוביל אתכם המדריך דרך ארבע מאות שנות היסטוריה ויצירות מופת כמו ה"פייטה" של מיכאלאנג'לו הבלדאקינו של ברניני … נספר אנקדוטות מחייהם של גדולי האומנים והאפיפיורים במרוצת השנים, היסטוריה, דת … ועוד! למען הזמנת סיור בוותיקן אנא מלאו את טופס יצירת קשר בצד הדף.

מידע על הסיור בותיקן

סיור בוותיקן אורכו כשלוש וחצי שעות וכולל את מוזיאון הוותיקן, הקפלה הסיסטינית וכנסיית פטר הקדוש. יציאה יומית בשעה 15:00 – סיורים בותיקן מותנים במינימום 5 משתתפים או במחיר של 5. המחיר (40 יורו) אינו כולל את כרטיס הכניסה שעלותו 20 יורו למבוגר, לילד עד גיל 18 מחיר הכרטיס הינו 12 יורו. אנו ממליצים על סיור צהריים שמתחיל בשעה 15:00 על מנת להימנע מצפיפות שעות הבוקר בכמות המטיילים הנוהרים לוותיקן ובכך שיפור איכות סיורינו. הפגישה הינה בכניסה למוזיאון הוותיקן , ליד מדרגות היציאה מהוותיקן. מומלץ לא להגיע עם תיקים גדולים ולא עם מטריות גדולות על מנת למנוע השארת חפצים בהפקדה. התשלום מתבצע בסוף הסיור במזומן ישירות למדריך.

מאת: יוסי אלמוג נושא: תודה בראש השנה ערכנו סיור בן 3 שעות עם בוותיקן. המדריך הינו בעל ידע רב בכל הקשור לוותיקן ולהיסטוריה של המקום. הסיור היה מעניין ועבר בהנאה רבה כאילו רק שעה ערך הסיור. יישר כוח לחברה ובמיוחד למדריך

מאת: אסף נושא: תודההיה נהדר!

מאת: עידן נושא: תודההיה מעולה, היה מעניין וממצה.

מאת: רקפת נושא: תודההסיור היה מרתק, מדריך מקסים בעל ידי אינסופי באומנות והיסטוריה, תענוג אמיתי

מאת: מירב נושא: תודהראוי לציין לשבח את אופיו הנעים של המדריך ואת הידע הנרחב שלו. בנוסף המדריכה המקומית שליוותה אותנו הייתה מקצועית מועילה ונחמדה מאוד.

מאת: בקי נושא: תודהבוקר טוב
תודה רבה על סיור מעניין ומרתק
המדריך מקצועי ונעים הליכות
אמליץ בחום על חברתכם ובמיוחד על המדריך !!!
תודה רבה

מאת: אורית ושרון נושא: תודהשלום רב,
ביום שישי 12.10.2018 השתתפנו בסיור בותיקן עם המדריך ליאור. הסיור היה מצוין, ההדרכה היתה נעימה, אינטלגנטית ומעניינת. נהנינו מאד מהסיור ומהמדריך רב הידע, ואין ספק שנמליץ עליכם ועל ליאור לכל חברינו.
ושוב תודה רבה

מאת: רענן לביא נושא: תודהשלום.
תודה על ארגון הסיור בותיקן.
היה מאורגן היטב. המדריך  בעל ידע רב מעניין ונעים.
הסיור היה אינפורמטיבי וענה על הציפיות שלנו מהטיול
נהננו מאוד. תודה

רענן לביא

מאת: ברק ומירי צברי נושא: תודההיה מאוד טוב.
המדריך מעביר את הסיור בצורה מעניינת ועם הרבה חן.
קיבלנו תמורה מלאה...

מאת: סמדר נושא: תודה הסיור היה מצויין!!!! המדריך היה מעולה פשוט מושלם! אין לי ולו הצעה אחת לשיפור. לא נותר לי אלא להודות ולהמליץ הלאה;)

זוהי לנו פעם שנייה בותיקן וזה פשוט אחר לחלוטין.

נהננו מכל רגע, תודה סמדר

מאת: שי וגלית

הינו בסיור עם רומא אחרת ואנחנו ממליצים מאוד!הוא אוצר מלא ידע. הוא גם מעביר המון ידע שקשור לרומא (לא רק ידע ישיר על הותיקן) זה גרם לנו להבין הרבה דברים ברקע. בנוסף,עם כל ההיסטוריה בותיקן הוא הצליח להעביר את הסיור בהומור עכשוי.אנחנו מאוד נהננו.

ניסיתי לשלוח המלצה גם בפייס עוד באותו היום אך מסתבר שכתבתי את זה באתר הלא נכון. תודה רבה על הסיור, שי וגלית

מאת: עמיאל

השתתפנו בהדרכה בותיקן ב15.11.18. נהנינו מאוד מההדרכה עם ליאור והוא בחור כיפי עם המון ידע.

מאת: יוני

הסיור עם ליאור היה פשוט נפלא. ארבעתנו (גם מאיה וצביקה) נהנינו מכל רגע איתו.
פשוט חוויה , בכל מובן.
כמובן שניכנס בהמשך לאתרים ואתן את המלצתי החמה ביותר.
תודה לך
יוני

מאת: אבי

הי ניר ,
הסיור היה מצוין , ניר היה מצוין
נכניס המלצות חמות ברשתות
שבוע טוב,
אבי

מאת: נירית

היה סיור מרתק עם ניר,נהנו מאוד

מאתר למטייל: מאיה לנדוי

 

במהלך סופשבוע ברומא, סיירנו במשך כשלוש וחצי שעות בוותיקן עם ניר. היה מקסים! הבחור שופע ידע ומעביר אותו בצורה מעניינת ונעימה ביותר. לא הרגשנו את הזמן עובר. היה מרתק, מאוד מומלץ לחובבי הסטוריה וסיפורים הסטוריים משעשעים. אציין גם שזו לא הפעם הראשונה שאנו מטיילים ברומא ובעבר נהגנו לקחת סיורים בהדרכת Context, שגם היא חברה מצויינת אך ניר בהחלט נותן לה פייט מעולה ברמה ובאיכות. בקיצור, מאוד מומלץ.

מאתר למטייל: עמיאל

 

השתתפנו בסיור מודרך בותיקן  . מדריך כיפי, קליל, מקצועי ולעניין. המידע שהעביר לנו  היה מעניין ולא משעמם ונתן לנו הרגשה שאנחנו בידיים טובות. ההדרכה נעשית עם אזנייה. מומלץ מאוד.

מאתר למטייל: מרב גבע

השתתפנו בסיור בותיקן, בהדרכת , אחרי הליכה ארוכה בעיר. מאוד נהנינו כולנו ולמדנו דברים חדשים. נראה שלא היינו מצליחים לשים לב לפרטים, לראות ולחוות את הביקור בותיקן באופן המשמעותי שחווינו בלי ההדרכה או בהדרכה עם מדריך שאינו ישראלי.

רז

היה מושלם!
עשה לי המון סדר בין התקופות השונות בהיסטוריה, הסדר של הסיור היה מרתק, כמו כן העמידה בזמנים והתוספות המעניינות.
אמליץ גם אמליץ במדיות השונות.
תודה רבה!

דרור

היי, הסיור היה מעולה!
 היה מרתק, מלא בפרטים וידע והעביר אותו בצורה נעימה ומעניינת. הוא ידע בדיוק על מה להתעכב ועל מה לא ויצאנו מאוד מרוצים מהסיור.
נמליץ עליו גם לחברים ומשפחה!
תודה רבה!

מירה

היה נהדר. המדריך נהדר . נכנס לתת המלצה ברגע שנחזור . כמובן גם אמליץ לחברים

ניר

פשוט מושלם. נעים סבר, חכם, שנון, בעל ידע רב, סבלני ומכיל את כולם,אחראי והכי חשוב : חוש הומור .
תבורכו במדריכים כאלה.

יובל

הסיור היה מעניין מאוד ומהנה.
המדריך  הדריך בצורה טובה, הסברים מעניינים המעניקים עם אנקדוטות יפות.
היה סבלני ודאג שהקבוצה תהיה כולה ביחד.

גיל

הסיור  היה מרתק
מלמד מעניין ומשכיל והועבר בצורה טובה מאד

נעמי

הסיור  היה מעולה!
נהנינו מאוד מהבקיאות ומהנעימות שלו-

בר

היינו בסיור ב1.12.18 בותיקן . פנינו לחברה דרך האתר והמענה היה מהיר ומפורט. המדריך שפע ידע והעביר אותו בצורה קלילה נוחה ומפורטת..מאוד מאוד מומלץ!

דנה

היה סיור מהנה ומעשיר מאוד! מאוד אהבנו את השירות שלכם מהמענה המהיר והמפורט לבקשה באתר, המדריךעצמו שדאג לנו לסיור קליל נינוח ומעניין!
הצעה אחת לשיפור: הורגש לחץ הזמנים לפני סגירת הקפלה הסיסטינית אז אולי שווה להקדים את הסיור בחצמ שעה כדי באמת לוודא שלא ממהרים.
המלצנו בפייסבוק ובגוגל..
תודה!

ניר

היי,
רציתי להגיד שהיה לנו סיור מרתק וחוויה שלא נשכח.
ציפינו ל"עוד" סיור וקיווינו לא להשתעמם וקיבלנו סיור שלא האמנו שעברו 3 שעות.
תודה רבה

 

בקצרה
product image
דירוג
1star1star1star1star1star
דירוג
4 based on 48 votes
שם חברה
רומא אחרת
שם מוצר
סיור בותיקן
מחיר
EUR 40
זמינות
Available in Stock